Databáze nebezpečných výrobků

Butlers Pohyblivé dorty - Cake to go (Dort s sebou)

Hlášení RAPEX 9/2010

Malé pohybující se předměty ve tvaru a barvě šlehačkových dortů, jsou zdobené drobným ovocem, bez obalu. Rozměry: 60 mm x 60 mm x 25 mm. 

Kategorie Děti - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože vzhledem ke své formě, vzhledu, barvě a velikosti může být výrobek zaměněn za potraviny. Výrobek obsahuje malé oddělitelné části, které mohou děti mohou vložit do úst a spolknout. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 4035644815181
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko, Další: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 02.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit