Databáze nebezpečných výrobků

Simetria pleťový krém "Simetria Vitamin K & Arnica Cream"

Hlášení RAPEX 28/2014

Pleťový krém, který podle označení obsahuje vitamín K a arniku. Průhledný obal, stříbrné víčko, 30 g. 

Typ výrobku PM-02, sada 2665, datum spotřeby 07/16
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Vitamín K1 je kontaktní alergen a způsobuje kontaktní dermatitidu. Při dříve existující přecitlivělosti způsobené aplikací vitamínu K1 přítomného v kosmetice nemusí být jedinec schopný přijmout vitamín K1 pro léčebné účely nebo může léčba vitamínem K1 způsobit alergickou reakci.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Jana Behunova 18.2.2015 21:12

    Zaujimalo by ma, ako sa pri kremoch vseobecne hodnoti nebezpecnost - statisticky, percentualne??.Ake hlasenia stacia na potvrdenie "nebezpecnosti"? A ako sa zistilo, ze inkriminovanou zlozkou je v tomto pripade prave Vitamin K? Pretoze "kontaktnu dematitidu" moze dostat ktokolvek na cokolvek.. A mimochodom, Vitamin K je najnovsie hlavnou sucastou kremov pri terapii akne sposobenych biologickou liecbou rakoviny.. Takze si nie som celkom ista, ci takato formulacia nebezpecnosti je ozaj najvhodnejsia a 100% relevantna. Ak niekto uverenjuje "A", mal by uverejnit aj "B".

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit