Databáze nebezpečných výrobků

Beauty Panenka s motocyklem

Hlášení RAPEX 7/2010

Výrobek je panenka s motocyklem. Panenka je oblečená v kalhotách a saku a dodává se s příslušenstvím v podobě růžových kotníkových bot s podpatky a s kartáčem na vlasy. Výrobek se prodává v kartonové krabici s průhlednou plastovou částí. Na přední straně je uvedeno: BEAUTY. Štítek obsahuje následující informace: detaily o dovozci, čárový kód, označení CE, prohlášení vyrobeno v Číně, symbol, že hračka není dovolená pro děti do tří let, a varování: není vhodné pro děti mladší 36 měsíců věku, protože může obsahovat malé části.

Typ výrobku Lot: DOP 305
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko zranění díky vyčnívajícím částem. Kola, která drží motocykl rovně, jdou odejmout, čímž náprava zůstane mířit směrem nahoru.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.

Čárový kód 8432583709209
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovoz byl odmítnut celními úřady.

Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit