Databáze nebezpečných výrobků

Reds Osvěžovače vzduchu - Reds Room Odouriser Extra Strenght Liquid Incense

Hlášení RAPEX 11/2010
OSvěžovač vzduchu prodávaný v červené 10-ml láhvi.
Název produktu je uvedený bílou barvou na přední straně láhve. Nad ním je varování "skin irritant and severe eye irritant (dráždí kůži a silně dráždí oči)". Na zadní straně láhve jsou slova "ISO-BUTYL NITRITE".

Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje isobutylnitrit, který je klasifikován jako karcinogen kategorie 2 (a mutagen kategorie 3) a nesmí být distribuován široké veřejnosti.
Země původu Velká Británie
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily výrobky.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit