Databáze nebezpečných výrobků

RANOK CREATIVE modelovací sada "СДЕЛАЙ СЛИЗЬ-ТЯНУЧКУ"

Hlášení RAPEX 4/2015

Sada obsahuje práškový tetraboritan sodný a potravinářské barvivo, lepidlo, plastové oči, dřevěnou tyčku, plastovou lžíci, plastové hrnky, odměrnou kádinku a tašku se zipem. Výrobek se dodává v kartonové krabici.

Typ výrobku 0373
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Plastická hmota, která vznikne smícháním různých složek v sadě, uvolňuje nadměrné množství boru (naměřeno: 26850 mg/kg).

Země původu Ukrajina
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-3.

Čárový kód 4823076105761
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 03.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit