Databáze nebezpečných výrobků

Mighty Grip protiskluzový prášek "Get a grip: Mighty Grip"

Hlášení RAPEX 15/2014

Výrobek byl trvale stažen z databáze hlášením RAPEX č. 19/2014

Bílá lahvička se siluetou tanečnice u tyče na štítku a s černým nápisem "Mighty Grip". Lahvička obsahuje 7g výrobku. Výrobek se aplikuje na ruce, aby zabránil uklouznutí při uchopení sportovního nářadí. Když se promne v rukou, získají ruce lepkavý povrch, který má zabránit sklouznutí.

Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje až 5% hm. butylbenzylftalátu (BBP), který je zakázán ve výrobcích, které se aplikují na kůži podobně jako kosmetické výrobky.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP) a nařízení REACH.

Čárový kód 834194001013
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit