Databáze nebezpečných výrobků

melaminová miska MELAMINE NO. D5007

Kulatá melaminová mísa, vnitřní strana červená, vnější strana černá, bez dekoru. Na dně výrobku je vylisován kód NO. D5007, teplotní rozmezí pro používání výrobku (+120° C, -30°C) a text „MELAMINE“. Další vyražené texty jsou v čínských znacích. Na dno je také dolepena bílá papírová etiketa s českým názvem, kódem výrobku, čárovým (EAN) kódem, uvedením nedohledatelné firmy jako dovozce, značkou shody CE, piktogramy Zeleného bodu, druhu použitého materiálu (určen chybně jako hladká lepenka) a výrobku určeného pro styk s potravinami (symbol pohárku s vidličkou) a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Typ výrobku značení dle etikety: mísa ITEM NO:D46283d2*120
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Laboratorními testy byla prokázána skutečnost, že výrobek za předvídatelných podmínek použití uvolňuje formaldehyd v množství 34 mg/kg simulantu.

Limit (15 mg formaldehydu/kg simulantu) uvedený v tomto nařízení byl tak překročen. Akutní expozice malým dávkám formaldehydu vyvolává bolesti hlavy a zánět nosní sliznice. Formaldehyd dráždí oči a vyvolává slzení. Rychle se vstřebává kůží a může způsobovat podráždění nebo alergické reakce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavek závazných právních předpisů, a to článku 3 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami, podle kterého výrobek musí být vyroben tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek neuvolňoval své složky do potravin v množstvích, která by mohla ohrozit zdraví lidí.

Množství formaldehydu je v rozporu s články 10 a 11 Nařízení Komise (EU) č. 10/2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami ve spojení s přílohou I tohoto nařízení (referenční č. 17260, č. látky 98) a přílohou II.

Čárový kód 8594628013037
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 28.07.2014
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit