Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Magnetický tmel "Space Putty"

Hlášení RAPEX 25/2012

Černý magnetický tmel a malá silně magnetická kostka zabalené v kovovém obalu. Na obalu je text: "Caution Please note – suitable for ages 12+. Keep out of reach of younger children. NOT FOR HUMAN CONSUMPTION, DO NOT EAT. If swallowed, please seek medical attention immediately. AB". Na obalu je značka CE a piktogram věkového omezení (0-3).

Typ výrobku zboží č. 660631
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění (zablokování trávicího traktu), protože obsahuje malou magnetickou kostku s vysokým indexem magnetického toku. Navíc hrozí udušení, protože mohou děti spolknout malé části.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 66063135074
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 05.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit