Databáze nebezpečných výrobků

magnet na ledničku

Hlášení RAPEX 36/2019

Magnet na lednici ve tvaru muffinu zdobeného šlehačkou a oplatkou. Vyrobený z měkkého plastu. Zabaleno v průhledném celofánu.

Typ výrobku B6-034
Kategorie Domácnost – testy domácích potřeb a spotřebičů - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Díky svému charakteristickému tvaru, barvě a velikosti by výrobek mohl být zaměněn s potravinou. Malé ozdobné prvky se z výrobku mohou snadno oddělit. To by mohlo vést děti k tomu, aby je vložily do úst a hrozí udušení. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o imitaci potravin.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 09.09.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit