Databáze nebezpečných výrobků

Lumibel Cestovní adaptéry

Hlášení RAPEX 46/2010
LU-6015: bílý anglicko-španělský adaptér bez obalu, LU-6005: bílý anglicko-španělský adaptér bez obalu, LU-6035: bílý víceúčelový adaptér zabalený pod plastovým krytem.

Typ výrobku LU-6015, LU-6005, LU-6035
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem, požár
Nebezpečí
LU-6015: Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože lze do zástrčky vložit zásuvky s vyššími hodnotami, otvory v zástrčce nejsou dostatečně flexibilní, aby udržely dostatečně pevný kontakt s kolíky zásuvky, které se dovnitř vsunou. Adaptér lze snadno otevřít, když je zapojen do zásuvky a postranní kontakty uzemnění se mohou zdeformovat. LU-6005: Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože části pod proudem v základně chráněné záklopkami jsou přístupné, když není vsunuta zástrčka. LU-6035: Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože lze do zástrčky vložit zásuvky s vyššími hodnotami, otvory v zástrčce nejsou dostatečně flexibilní, aby udržely dostatečně pevný kontakt s kolíky zásuvky, které se dovnitř vsunou. Navíc přístroj nemá žádné záklopky, lze vložit do zásuvky pouze jeden kolík a ostatní jsou potom přístupné části pod proudem. Adaptér lze snadno otevřít, když je zapojen do zásuvky.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobky nesplňují požadavky odpovídající národní normy UNE 20315.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit