Databáze nebezpečných výrobků

Bacoma létací lampion "Lanternes a voeux - 100% Biodegradable"

Hlášení RAPEX 30/2013

Bílý lampion prodávaný v průhledném plastovém obalu s listem papíru s popisem výrobku a návodem k použití. Dodává se v bílé a červené barvě.

Typ výrobku zboží č.30096
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické, popálení, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení a požáru, protože papír lampionu není odolný vůči ohni. Hrozí také chemické nebezpečí, protože knot obsahuje azbestová vlákna.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 08.08.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit