Databáze nebezpečných výrobků

Kůň na hraní s doplňky "Oval Star"

Hlášení RAPEX 19/2013

Plastová sada koně s doplňky (sedlo, kbelík, kartáč). Zabaleno v průhledném plastovém sáčku s držadlem, na kterém je připevněn kartonový štítek.

Typ výrobku 38009
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje až  19 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP). Navíc plast obsahuje až 0,20 % hmotnostních procent diisononylftalátu (DINP). Sedlo navíc obsahuje až 3,0 hmotnostní procenta diisononylftalátu (DINP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 7300009380091
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: jiná.

Datum publikace 31.05.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Pharmk813 11.6.2016 00:17

    Very nice site!

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit