Databáze nebezpečných výrobků

Paowang Koupací sedátko "Baby Seat"

Hlášení RAPEX 47/2011

Sedátko do vody (plavecký kruh s volantem), s otvory pro nohy a obrázky zvířat. Zabaleno v polyethylenovém obalu.

Typ výrobku ST-0074
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí utonutí, protože se dítě může v sedátku převrhnout a hlava se mu může dostat pod vodu. Výrobek nemá správné rozměry a objem, aby zabránil utonutí dítěte a zajistil stabilitu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13138-3, podle které nesmí sedátka do vody vyvolávat dojem, že se jedná o hračky a nesmí mít vzhled hraček.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 26.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit