Databáze nebezpečných výrobků

Princess Secret kostým na maškarní bál - princezna "Princess Fairy Wing"

Hlášení RAPEX 48/2016

Sada obsahuje čelenku, žezlo, vlasy a průhlednou plastovou tašku. Předměty jsou zabalené v plastovém sáčku s tyrkysovými držadly, kamenem ve tvaru srdce a stříbrným kartonem.

Typ výrobku č. 285772
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Plastový materiál tašky obsahuje kadmium (naměřeno: 1300 mg/kg) a di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) (naměřeno: 0,32%). Navíc výrobek obsahuje di-isononylftalát (DINP) a di-isodecylftalát (DIDP) (naměřeno: 17 % a 0,36% v daném pořadí). Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte. Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle a může poškodit orgány a způsobit rakovinu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 6410412857729
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 03.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit