Databáze nebezpečných výrobků

Koloběžka

Hlášení RAPEX 41/2010
Hliníková koloběžka – chlapecký design s koly z polyuretanu a LED světlem. Maximální váha uživatele 50 kg (podle návodu).

Typ výrobku AL2S38/ AL2S39/ AL2S40
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože při dodržení maximální váhy uživatele se ohýbá sloupek řidítek, a uživatel proto může ztratit rovnováhu, průměr kol je o 20 mm menší, než se požaduje, a proto by se snadno mohly zachytit o nerovný terén, konce řidítek mají rozpětí 22 mm (minimum je 40 mm), což by mohlo vést ke ztrátě kontroly při normálním použití, prostor mezi pohyblivými prvky může zachytit a zranit nebo amputovat prsty. Navíc mají některé části ostré hrany a při zvedání koloběžky se může uživatel o ně zranit.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5999042301129
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit