Databáze nebezpečných výrobků

kočárek s panenkou Beautiful Pram – Lovely Baby Barrow

Hlášení RAPEX 32/2019

Růžový skládací kočárek s panenkou. Panenka je napájená třemi knoflíkovými bateriemi. Baleno v průhledném plastovém sáčku s kartonovým štítkem.

Typ výrobku N:7401 AS688
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Knoflíkové baterie jsou snadno přístupné bez použití nějakého nástroje. Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití nějakého nástroje a knoflíkové baterie tak zůstanou přístupné. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a mohlo by dojít k poškození gastrointestinálního traktu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem EN 71-1 a EN 62115.

Čárový kód 882015074010
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; varování spotřebitelů před riziky; stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit