Databáze nebezpečných výrobků

NATALEX for Nature & Découvertes jantarový náhrdelník

Hlášení RAPEX 21/2016

Jantarový náhrdelník se světle oranžovými oválnými korálky pravidelného tvaru. Korálky jsou odděleny uzlem. Zapínání na šroubovací sponu.

Typ výrobku 71136540
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Šňůrka náhrdelníku může snadno prasknout, čímž se uvolní malé korálky. Dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se. Spona navíc snadno praskne, čímž se zpřístupní ostré kovové hrany a hrozí zranění.

Země původu Litva
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 10.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit