Databáze nebezpečných výrobků

Natalex jantarový náhrdelník pro děti

Hlášení RAPEX 37/2013

Náhrdelník je vyroben z malých jantarových korálků různých barev. Korálky jsou připevněné k textilní šňůrce, která se zapíná na šroubovací sponu. Náhrdelník je určen pro děti do 36 měsíců a má mít uklidňující efekt zvláště při růstu zubů. Zabalen s certifikátem autenticity "Bijoux Ambre NATALEX pour: Nature et Découvertes" v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku COL BEBE AMBRE 71032590
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože může snadno prasknout, čímž se uvolní korálky, které mohou malé děti vložit do úst. Náhrdelník je navíc příliš dlouhý a může se zachytit za předměty, takže hrozí uškrcení.

Země původu Litva
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit