Databáze nebezpečných výrobků

Hračka „řehtací pytlík na baterie“

Textilní sáček s vyobrazeným rozesmátým obličejem. Uvnitř sáčku, který je zavázán textilní šňůrkou s jedním lehce rozvazatelným uzlem, je plastová krabička s mechanismem napájeným knoflíkovými bateriemi. Po zmáčknutí v místě nosu, vydává hračka hlasité chechtání. Výrobek je distribuován v igelitovém sáčku. Na sáčku je pouze nalepená papírová etiketa s nedostatečnými identifikačními údaji. 

Typ výrobku ITEM NO.NL 050/2015 288 PSC/CTN
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Hlavním důvodem nebezpečnosti hračky je to, že nevyhověla bezpečnostním požadavkům NV č. 86/2011 Sb., konkretizovaným v harmonizované normě ČSN EN 62115 – Elektrické hračky – Bezpečnost., která mimo jiné uvádí, že „knoflíkové články a baterie typu Ri nesmějí být přístupné bez použití nástroje, pokud kryt jejich prostoru nemůže být otevřen pouze po provedení nejméně dvou současných na sobě nezávislých pohybů.“

U této hračky po pouhém rozvázání textilní šňůrky, je možné ze sáčku vyndat hrací krabičku, ve které jsou umístěny 3 knoflíkové baterie. Tato krabička není nijak zajištěna a baterie lze lehce vyjmout. Nelze vyloučit, že při běžném a obvyklém způsobu používání dítě rozváže textilní šňůrku a vyjme knoflíkové články z plastové krabičky. V případě požití či vdechnutí těchto článků hrozí dětem újma na zdraví.

Země původu Čína
Čárový kód 8590137900509
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 31.03.2017
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit