Databáze nebezpečných výrobků

Xinda horolezecká helma

Hlášení RAPEX 3/2019

Lezecká přilba pro horolezce. Produkt byl prodáván online (zejména přes Amazon).

Typ výrobku NT9907
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Vertikální kapacita tlumení nárazů je příliš malá. V případě nárazu na přilbu, například v důsledku pádu kamene, je dopadající energie nedostatečně absorbována a může způsobit otřes mozku, ztrátu vědomí nebo koma. Dále je helma nedostatečně stabilní. Kameny, které působí na helmu, by ji mohly prorazit, což by mohlo vést k vážným poraněním hlavy. 

Země původu Čína
Rozpor s
 Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o osobních ochranných pomůckách (od 21. 4. 2018 zrušené nařízením o osobních ochranných pomůckách) a příslušné evropské normy EN 12492.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 09.02.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit