Databáze nebezpečných výrobků

HJT adaptér zásuvky "Rockt’s Head / Universal Adapotor"

Hlášení RAPEX 26/2015

Adaptér zásuvky s bílým plastovým krytem. Lze do něj zapojit mnoho různých typů zástrček. Hromadné balení: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku HJTNO 1238
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Do zásuvky lze vložit pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný. Do adaptéru lze vložit zástrčky, které vyžadují uzemnění (třída ochrany 1), ale ochranný zemnicí obvod je přerušen. Postranní kontakty zásuvky adaptéru jsou příliš blízko krytu, takže hrozí, že  se jich uživatel přímo dotkne.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající normy EN 60884.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 12.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit