Databáze nebezpečných výrobků

Expandující hračka "Duck Egg"

Hlášení RAPEX 24/2013

Vejce, ve kterém se nachází expandující hračka: kachna. Zabaleno v průhledném plastu. Na obalu je následující text: „Growing pet“, „Do not swallow“ a na štítku je text: „Growing pet“, „Amusing, Funny, Novel“, „Do not swallow“, „Warning: Chocking Hazard-Small parts, Not for children under 3 years old“, „CE“, návod k použití, symbol věkového omezení a země původu. Prodává se z kartonové krabice po 12 ks.

Typ výrobku 2227A, , LE-2240B, sada:2012201
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože lze z hračky snadno oddělit malé části a děti je mohou vložit do úst. Protože se hračka zvětšuje vlhkem, mohou tyto části zablokovat trávicí nebo dýchací cesty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 0960389000012
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 01.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit