Databáze nebezpečných výrobků

Wocom dětské šortky

Hlášení RAPEX 8/2013

Růžové šortky ozdobené srdcem, ve kterém je plachetnice. U pasu je připevněná šňůrka s uzly na koncích. Velikost: 8/128.

Typ výrobku GL-008
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli příliš dlouhým šňůrkám u pasu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 03.03.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Terezka 5.4.2013 13:29

  To mi přijde přehnané, to by jste museli stáhnout z obchodů každý výrobek se šňůrkou a zakázat jejich dovoz. jak značkové, tak dovoz z Číny. Pochybuji, že se na tom dítě uškrtí, když jsou to šortky. Nebo Vy je dítěti sundaváte přes hlavu???

  reagovat

  R R
  • dTest 5.4.2013 13:52

   Ano, u šnůrek se může zdát, že jsou bezpečnostní normy přehnané, ale pro informaci citujeme část textu z výše uvedené normy:
   Národní statistiky o nehodách uvádějí, že závažné nehody, způsobené šňůrami a šňůrami na stažení, spadají do dvou hlavních skupin podle věku dítěte:

   d) menší děti: zachycení šňůrami kapuce na zařízeních hřišť, např. na skluzavkách, jejichž následkem je smrtelný úraz;

   e) starší děti a mládež: zachycení šňůr a tkanic visících u pasu a spodních lemů oděvů jedoucími vozidly, např. dveřmi autobusů, lyžařskými vleky a koly, které vedou k závažným zraněním nebo smrti následkem vlečení nebo sražení vozidlem.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit