Databáze nebezpečných výrobků

Disney Glo-Story (může být padělek) Dětské oblečení - Bolt

Hlášení RAPEX 37/2010
Dětské oblečení skládající se ze dvou částí. Červená mikina obsahuje kapuci se stahovací tkaničkou. Nápisy na mikině: WAFFLE WORLD EVIL NEVER RESTS AND NEITHER DO I, na kalhotách: EVIL NEVER RESTS AND NEITHER DO I. Velikost: 98, 116.

Typ výrobku DBLJT-5778
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení kvůli přítomnosti stahovací tkaničky na kapuci a chemické riziko, protože uvolňuje 480 mg/kg aromatického aminu 3,3'dimethoxybenzidinu.
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682 ani nařízení REACH.
Čárový kód 5 999032 757783
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 14.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit