Databáze nebezpečných výrobků

MV imagine Dětské jízdní kolo "Thomas & Friends"

Hlášení RAPEX 5/2011
Jízdní kolo s neodmontovatelnými stabilizačními kolečky, pedály přímo pohánějícími kolo a nastavitelným sedlem. Kolo je modré s červeným sedlem. Na obalu je nápis "My 1st Bike", pro děti od 2 do 4 let.

Typ výrobku kód výrobku: M04078-00/00-DIS, sériové číslo. 5101/1
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože se může lehce převrhnout, a udušení, protože lze lehce oddělit malé části z červeného krytu. Navíc lze lehce odlepit nálepky z těla hračky. Malé části a nálepky zcela projdou válcem pro testování malých částí.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Distributor zboží dobrovolně stáhnul od zákazníků.
Datum publikace 02.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit