Databáze nebezpečných výrobků

TAŞPINAR Dětské chodítko

Hlášení RAPEX 5/2010
Dětské chodítko pro děti do 6 měsíců a do 12 kg. Rok výroby 2008. Chodítko je plastové a má textilní sedadlo a kovový skládací konstrukci. Na výrobku je nápis TAŞPINAR, a štítek s návodem v cizí řeči, varováním a informacemi o výrobci, zboží, roku výroby čárový kód. Výrobek se prodává v průhledném nylonovém obalu.

Typ výrobku TKY 101
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože má kraje s poloměrem menším než 2 mm, má pohyblivé části s vzdáleností mezi nimi menší než 12 mm, má pouze jeden zajišťovací mechanismus, který lze odjistit jedním pohybem a silou menší než 50 N, může se složit bez použití nářadí, připevněné hračky a sedátko může snadno prasknout.
Země původu Turecko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1273.
Čárový kód 8697781500014
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily dovozci, aby zboží zničil.
Datum publikace 02.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit