Databáze nebezpečných výrobků

Cocktail Scandinave dětská židle s popisovači "Fauteuil à colorier"

Hlášení RAPEX 7/2014

Židle s osmi popisovači.

Typ výrobku dívčí židle, ref. č.: BO536-005; chlapecká židle, ref. č.: BO536-006
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, pořezání, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli nadměrnému množství di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) (4% hm.). Navíc výrobek obsahuje diisononylftalát (DINP)( 0,9% hm.).

Hrozí také udušení, protože výrobek obsahuje malé části (víčka popisovačů se širokými konci), které mohou děti spolknout nebo vdechnout. Hrozí také pořezání, protože výrobek má ostré hrany a špičaté části (jeden z nýtů je špatně vyhlazen).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 3661745044222
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 11.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit