Databáze nebezpečných výrobků

Lorelli dětská cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 48/2015

Cestovní postýlka se dvěma úrovněmi: pro spánek a pro hru. Postýlku lze složit do kompaktních rozměrů a dodává se společně s taškou.

Typ výrobku Model: Zippy 2 layers, Rose & Grey, zboží č. 10080031412
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Pokud dítě zatlačí na okraj postele, může se postel snadno převrátit a hrozí, že dítě přepadne ven a spadne a podlahu, což by mohlo vést ke zranění. Na postýlce jsou také přístupná místa, kde by se mohly přiskřípnout dětské prsty.  Suchý zip, který upevňuje základnu (matraci), se může snadno rozepnout a dítě by se mohlo dostat pod matraci a zůstat tam uvězněno. V takovém případě by hrozilo udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716-1/2.

Čárový kód 3800151953753
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 05.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit