Databáze nebezpečných výrobků

dekorativní žluté hrozny, žlutá jablka, žluté hrušky, broskve

Hlášení RAPEX 2/2020

1. Hrozen vína se žlutými  plody, které se mohou snadno oddělit, vyrobený z umělé hmoty - silikonu. 2. Žlutá jablka z pěny Styro. 3. Hrušky z pěny Styro .4. Broskve z pěny Styro..

Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kvůli svému tvaru, barvě, vzhledu a velikosti mohou být výrobky zaměněny s potravinami. Z výrobků se mohou snadno oddělit malé části, což by mohlo malé děti vést k tomu, aby je vložily do úst a hrozí udušení.  

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 87/357/EEC.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 12.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit