Databáze nebezpečných výrobků

Deiters kožené kalhoty "Seppl"

Hlášení RAPEX 1/2021

Tradiční pánské kožené kalhoty, svrchní materiál z tmavě hnědé kůže se světlou výšivkou, šle, na vnitřní straně v pase a na šlích světlý fleecový materiál, kapsy vpředu a vzadu, několik knoflíků z parožiny, vnitřní podšívka z tmavě hnědého textilního materiálu.

Výrobek byl prodáván také online.

Typ výrobku Kožené kalhoty - Lederhose Seppl dark brown - tmavě hnědé (velikost 3XL)
Kategorie Oblečení a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

V různých kožených částech tradičních pánských kožených kalhot byly zjištěny hladiny šestimocného chromu až 9,9 mg/kg. Šestimocný chrom má dráždivý účinek a může vyvolat alergické reakce.
 

Země původu Pákistán
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4015678771363
Číslo šarže 55771136
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, odstranění výrobku z nabídky online prodejců, varování spotřebitelů před riziky, stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 12.01.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit