Databáze nebezpečných výrobků

Giebielok® částicový respirátor FFP2 PRO - SERIES

Hlášení RAPEX 31/2021

Bílý částicový filtrační respirátor s vytištěnou značkou, modelem a označením FFP2/EN 149 a s označením CE 1282.

Výrobek se prodává v bílé a modré kartonové krabici s následujícími informacemi: Giebielok® PRO - SERIES; FFP2 Particulate Respirator; Adult Size. Výrobek je balen v krabicích po 30 kusech; 6 kusů v celofánovém obalu.

Typ výrobku FL0616
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic / filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně než 60 %) a celková filtrační kapacita masky je nedostatečná (naměřené průměrné hodnoty: až 69 %). Maska se navíc řádně nepřizpůsobí obličeji, v důsledku čehož výrobek nesplňuje požadavky na zdravotní nezávadnost a bezpečnost, a přes masku může pronikat nadměrné množství částic nebo mikroorganismů, takže ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí správně chránit.

Země původu Čína
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu, varování spotřebitelů před riziky (dovozce).

Datum publikace 10.08.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit