Databáze nebezpečných výrobků

Sealey Power Products Bezdrátová elektrická vrtačka/šroubovák "Cordless Lithium-ion Drill Driver 18V"

Hlášení RAPEX 34/2011


Bezdrátová elektrická vrtačka/šroubovák, napájená Li-on bateriemi (prodávané zvlášť). Vyžaduje nabíječku (prodávaná zvlášť).

Typ výrobku Model č: CP5002.
Kategorie Sport a turistika - Stroje + nářadí
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože při dlouhém užívání, nebo když se zablokuje motor, mohou se vnitřní kontakty vypínače zahřát a způsobit roztavení krytu kolem vypínače. Zařízení nemá tepelnou pojistku, která by přerušila přívod proudu v případě dlouhého užívání nebo zablokování motoru. V extrémních situacích by kryt mohl vzplanout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích.

Čárový kód 5051747509931
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Irsko, Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 06.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit