Test elektrických zubních kartáčků 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2023

Každodenní čištění chrupu mohou usnadnit elektrické zubní kartáčky, které část práce odvedou za vás. Do laboratoře jsme poslali 11 modelů a hodnotili, jak účinně a pohodlně se s nimi čistí zuby, jak jsou na tom s výdrží baterie nebo hlučností. Až na pár dílčích výhrad k obsluze či rychlosti nabíjení můžeme testované modely pochválit. Celkové hodnocení mají všechny dobré.

Odborníci z hlediska kvality péče o zuby neupřednostňují manuální ani elektrické kartáčky; podle dlouhodobých vědeckých výzkumů se ale právě při používání těch druhých daří zuby udržovat zdravější. Navíc je práce s nimi jednodušší a pro některé i snesitelnější – kartáček stačí prostě vložit do úst, zapnout a bez velkého tlaku s ním pohybovat.

Ušetří práci, čas nikoliv

Nezanedbatelným benefitem elektrických modelů je kromě ulehčení ruční práce i to, že jsou vhodné pro osoby s fyzickým hendikepem nebo omezenou hybností. Na tomto místě je ještě vhodné podotknout, že elektrický kartáček sice šetří ruce, nikoliv však čas. Zuby byste si s ním měli čistit stejně dlouho jako s tím běžným – tedy nejméně dvě minuty.

Nejdůležitější je technika čištění

Jak u manuálních, tak u elektrických kartáčků je důležitá zejména technika, která je pro úspěšnost čištění důležitější než výběr zubní pasty. O správné technice se více dočtete v našem aktuálním testu. Pokud kromě kartáčku váháte právě i nad výběrem pasty, pomoci by vám mohl rovněž náš dříve publikovaný test zubních past. Jestliže vás zajímají i zubní pasty pro děti, nahlédnout můžete do zahraničního testu těchto výrobků.

Co se týče aktuálně testovaných elektrických kartáčků, můžeme prozradit, že se jejich celkové výsledky nijak výrazně neliší (stejně tomu bylo v minulém testu kartáčků). Nejvyšší měrou se na jejich celkovém hodnocení jako obvykle podílí účinnost čištění, na zoubek jsme se podívali ale také výdrži jejich baterie, spotřebě při nabíjení nebo třeba hlučnosti.


Testované výrobky - elektrické zubní kartáčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické zubní kartáčky (11 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2023


Přihlásit