Test rychlovarných konvic 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2022

Rychlovarná konvice je pro mnohé nepostradatelným kuchyňským pomocníkem. Do testu jsme zařadili 17 modelů alespoň částečně z nerezu v cenovém rozpětí od zhruba šesti set do více než pěti tisíc korun. Kromě samotného vaření vody jsme v laboratoři prověřovali i to, jak snadno se s konvicemi zachází nebo zda jsou hlučné a bezpečné. Zajímalo nás také, jestli nové konvice ovlivňují senzorické vlastnosti vody.

V zimě saháme po teplých nápojích častěji než v jiných ročních obdobích. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak mít kýžený šálek čaje, kávy nebo jiné horké tekutiny co nejrychleji v ruce, je použití rychlovarné konvice. Ta má prakticky jediný účel – efektivně, pohodlně, bezpečně a co nejrychleji uvařit vodu.

V testu najdete zástupce mnoha značek, které jsou na našem trhu oblíbené, například Siemens, Eta, Tefal či Silvercrest. Celkem jsme do testu zařadili 17 modelů v cenovém rozpětí od zhruba šesti set do více než pěti tisíc korun.

Hlavní, nikoliv však jedinou částí našeho testu bylo samotné vaření vody. Měřili jsme čas nutný k uvaření jednoho litru i minimálního možného množství vody. Posuzovali jsme ale například i to, zda se voda v konvicích zbytečně nepřevařuje, a nevynechali jsme ani kontrolu filtru vodního kamene. Další části testu se týkají snadnosti obsluhy nebo spotřeby elektrické energie ve stand-by. Hodnotili jsme také, jestli konvice moc „neřvou“ nebo jak bytelně jsou zpracované.


Testované výrobky - rychlovarné konvice (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Rychlovarné konvice (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2022


Přihlásit