Jak testujeme chatovací aplikace

Mobilní aplikace

Hodnotíme ovládání a funkce chatovacích aplikací. Sledujeme rozložení ovládacích prvků a jejich velikost. Všímáme si struktury, hloubky a přehlednosti menu. Zajímá nás také, jak složité je přidávání a odebírání kontaktů a zda jsou služby zamořené reklamami nebo žádostmi o hodnocení aplikace. Pozornost věnujeme i hovorům – zejména relevantním ovládacím prvkům, možnostem skupinových hovorů, jak snadné je někomu zavolat a v kolika krocích lze na zamknutém telefonu hovor přijmout.

Webové rozhraní

Zajímá nás rozložení a velikost ovládacích prvků, kvalita a ovládání hovorů a videohovorů a speciální funkce, jako je sdílení obrazovky.

Desktopová aplikace

Zajímá nás rozložení a velikost ovládacích prvků, kvalita a ovládání hovorů a videohovorů a speciální funkce, jako je sdílení obrazovky.

Nastavení

Sledujeme složitost vytvoření účtu. Dále hodnotíme přehlednost a použité jazykové prostředky nastavení. Pozornost věnujeme také nastavení soukromí.

Zabezpečení

Prověřujeme, jaké má uživatel možnosti v oblasti bezpečnosti. Sledujeme, kde aplikace uživatelská data ukládá a dělá pro jejich zabezpečení. Zároveň pozorujeme, jakou kontrolu má uživatel nad svými konverzacemi. Pozornost tedy věnujeme například možnosti aktivace dvoufázového ověření, funkcím pro odstranění již odeslaných zpráv nebo možnostem blokování kontaktů.

Přihlásit