Test mikrovlnných trub 2019

Publikováno v časopise 11/2019

Mikrovlnky, které dovedou kromě své základní funkce také grilovat a péct horkým vzduchem, jsou atraktivními pomocníky v kuchyni. Není však snadné si mezi nimi vybrat. Jejich cena začíná na pár tisících a stoupá i o řád výš. Vyplatí se při výběru mikrovlnky plácnout přes kapsu? Do našeho testu jsme vybrali 15 modelů všech cenových kategorií a zjistili, že cenovka není tím správným vodítkem ke koupi, a že výtečně může posloužit i model z nejlevnější třídy.

Multifunkční mikrovlnná trouba dokáže kromě ohřevu také péct nebo grilovat. Může posloužit jako plnohodnotná náhrada klasické trouby? Odpověď vám nabídne náš test, při němž jsme otestovali všechny základní funkce mikrovlnek. Zkusili jsme v nich například rozmrazit maso, ohřát hotové jídlo, ugrilovat kuře nebo upéct máslové koláčky.

Do testu jsme vybrali 15 modelů všech cenových kategorií. Ukázalo se, že vybírat podle ceny není v tomto případě moudré. Narazili jsme totiž na kvalitní levné modely stejně jako na několikanásobně dražší mikrovlnné trouby, které ničím neoslnily.


Testované výrobky - mikrovlnné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mikrovlnné trouby (58 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit