Test dětských cyklovozíků 2019

Publikováno v časopise 7/2019

Jste milovníky cyklistiky a máte malé děti, které by ještě túru na kole samy nezvládly? Pak jste již možná přemýšleli o cyklovozíku. Vyzkoušeli jsme 11 dvoumístných i jednomístných a prověřili jejich jízdní vlastnosti, ergonomii, obsluhu i bezpečnost. Výsledky vás spíše nepotěší, hlavně mezi levnějšími jsme objevili řadu nedostatků. Týkaly se jak praktických zkoušek v terénu, tak i složitého sestavování, nepohodlí nebo bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Cyklovozík pro děti může být skvělým společníkem na cesty. Pokud ale výrobce svou práci odflákl, může nadělat spíše starosti a v krajním případě být i nebezpečný. Také z tohoto důvodu je jako stvořený pro testování. Na odborné pracoviště specializující se na výzkum ergonomie, cyklistiky a příbuzných odvětví jsme tedy zaslali jedenáct modelů. Tři z nich jsou jednomístné, zbytek pojme jedno nebo dvě děti. Všechny cyklovozíky absolvovaly jízdní zkoušky a testy obsluhy, komfortu, bezpečnosti i odolnosti. Kromě toho jsme potahy nechali prošetřit na obsah škodlivých látek.

Při čekání na výsledky testů výrobků určených pro děti jsme vždy obzvlášť netrpěliví. Ne všichni výrobci totiž ke své práci přistupují skutečně poctivě. Jak se dozvíte v plném znění textu, platí to i pro vozíky za kola. Zklamaly spíše ty levnější, nízkou známku ale dostaly i výrobky s cenovkou vyšší než 15 tisíc korun. 

Celkově propadlo pět z jedenácti testovaných modelů. Největším zklamáním testu je model Froggy BTC 07, jehož hlavním prohřeškem bylo utržení bezpečnostních pásů při prudším brzdění. Dalšími vozíky, jejichž koupi nemůžeme doporučit, jsou Prophete 2928 a Point Helmig Blue Bird, které doplatily na příliš malý prostor pro hlavu. Při převrácení vozíku tak hrozí nebezpečí poranění hlavy. 

Nemilá překvapení nám připravily také chemické rozbory. Froggy a Prophete obsahují naftalen, jednomístné i dvojmístné vozíky Qeridoo Kidgoo1 a Qeridoo Kidgoo2 se provinily vysokým obsahem zpomalovačů hoření. 


Testované výrobky - dětské cyklovozíky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Dětské cyklovozíky (11 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2019


Přihlásit