Už máme výsledky! Vyrovná se Apple iPhone XR špičce?

Vydáno: 1.11.2018   

Před týdnem vstoupil na trh, a tak jsme nelenili, zaúkolovali laboratoř a dnes se dočkali výsledků nezávislého komplexního testu. Menší a levnější sourozenec iPhonů XS a XS Max se povedl a na rozdíl od nich přežil i pádový test.

Apple svou třetí netrpělivě očekávanou mobilní novinku roku 2018 do světa vypustil o měsíc později než iPhony XS. Propagoval ho jako „levnější“ a stále špičkovou alternativu k modelům XS. Slovo levnější skutečně patří spíše do uvozovek, stojí sice méně než XS i XS Max, stále však spadá k nejdražším telefonům na trhu – jeho cena začíná na 22 tisících korun za 64GB verzi.

Displej iPhonu XR má 6,1palcovou úhlopříčku. Prodává se ve variantách s pamětí o 64GB, 128GB a 256GB kapacitě. O rychlý chod se stará superrychlý procesor A12. Také ostatními parametry se směle dere mezi to nejlepší na trhu. V čem jde tedy v porovnání s iPhony XS o lacinější výrobek?

Zřejmě nejvýraznějším rozdílem, který je patrný na první pohled, je pouze jeden objektiv hlavního fotoaparátu. Dále nenabízí funkci 3D touch a OLED displej nahradilo běžnější LCD s menším rozlišením.

Absence „teleobjektivu“ vyústila v méně ostré detaily a o něco méně kvalitní portréty s rozmazaným pozadím (efektem bokeh). V sortimentu mobilů však stále jde o vysoký nadprůměr. Hodnotitele v laboratoři potěšilo, že iPhone XR bez problémů přečkal pádový test. Ten byl pro XS Max i XS nepřekonatelnou překážkou.

Celkově jsme byli kvalitou iPhonu XR potěšeni, byť v celkovém hodnocení nestačil na vítěze posledního testu, který naleznete v listopadovém vydání našeho časopisu. Pevné místo v užší špičce mu však právem patří a hlavní konkurenty bude hledat ve vybrané společnosti, např. LG G7 thinQ nebo Huawei P20 Pro. 

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (383 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2021

Přihlásit