Finance: I na daních můžete ušetřit

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2020 Obsah únorového dTestu

Publikováno v časopise 3/2014

Stát nabízí své služby nám všem. A pokud vyděláváte peníze na území České republiky, musíte mu za tyto služby zaplatit, i kdybyste je nikdy nevyužili. Každoroční účet vám vystaví v podobě daňového přiznání. Daně tu byly, jsou a budou. Proto je dobré vědět, na co máte nárok.

Ti, kteří jsou zaměstnanci a nemají žádné vedlejší příjmy, možná dosud žijí v představě, že se o daně nemusejí zajímat. Vždyť všechno platí zaměstnavatel. Pravda, pokud nemáte jiný příjem kromě zaměstnání, skutečně můžete nechat většinu starostí s vyplněním daňového přiznání na svém zaměstnavateli. Veškeré podklady mu však musíte včas odevzdat. Co by to mělo být? Například doklady, díky kterým můžete na daních ušetřit. Zaměstnavatel nemá povinnosti detektiva a o možných daňových úsporách ho musíte informovat vy sami. Ty nejběžnější možnosti jsme shrnuli v našem článku.

 

Pokud jste pracovití a vedle zaměstnání máte další zdroje příjmů, je možné, že budete muset podat daňové přiznání samostatně, jsou-li tyto příjmy zdanitelné. Celou řadu daní potom platíte, aniž byste o nich věděli, respektive museli se o ně vědomě starat. Které to jsou a jak je to s daněním nemovitostí? V článku se dozvíte i to, jak je to nově s přijatými dary a jejich daněním.Přihlásit