Test spacích pytlů 2011

Publikováno v časopise 5/2011

Spacích pytlů je na trhu nepřeberné množství. Obecně roste i jejich kvalita. Přesto byste měli být při výběru opatrní. Jen tak předejdete tomu, abyste si koupili nevyhovující spací pytel.

Co zjistil náš dTest o spacích pytlech?

Výběr spacích pytlů: Rozdíly v kvalitě jednotlivých spacích pytlů na trhu jsou velké. Různě obstály i v našem testu. Jejich častými problémy jsou teplota, horší prodyšnost, objemnost a ztížená manipulace.

Určete správně teplotu: Stanovte si správně teplotu, která vám umožní, abyste se ve svém novém spacím pytli cítili vždy pohodlně. Teplotu určete podle toho, v jakém období nejčastěji spíte ve spacím pytli. Vyhněte se tomu, abyste si koupili spací pytel, ve kterém budete mrznout, ale i takový, ve kterém vám bude horko.

Velikostní určení: Dejte si pozor i na výběr správné velikosti. Nenechte se zmást údajem na spacím pytli. Často je to údaj o jeho celkové délce. Pro vás je však podstatná vnitřní délka spacáku.

Další vlastnosti spacího pytle: Chcete-li skutečně kvalitní spací pytel a jste ochotni si za něj připlatit, volte spacáky ze sofistikovaných materiálů. Jsou lehké a prodyšné. Dbejte i na celkové zpracování spacáku.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme pro vás testovali spací pytle. Jak si vybrat takový, který bude pro vaše účely ideální? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.


Testované výrobky - spací pytle (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Spací pytle (17 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2011

Přihlásit