Test praček s předním plněním 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2024

Trhu s pračkami dlouhodobě dominují modely s předním plněním. Proto jsme do testu i letos zařadili právě tento typ. Do laboratoře jich tentokrát putovaly bezmála tři desítky. Za samotné praní padla řada velmi dobrých známek, ale také jedna dostatečná. Několik přístrojů mělo jako obvykle potíže s mácháním a rozdíly se našly i v délce pracích cyklů nebo spotřebě.

Pračky vtestu

Test praček patří k velmi oblíbeným a přinášíme vám jej pravidelně každý rok. V laboratoři jsme tentokrát otestovali 28 praček s předním plněním.

Jako obvykle jsme prověřovali, jak spolehlivě pračky perou, máchají nebo odstřeďují. Změřili jsme také, jak dlouhé jsou jejich cykly nebo kolik spotřebovávají elektřiny či vody. Prověřili jsme i to, jestli při práci moc neřvou, a nevynechali jsme ani posouzení obsluhy.

Nejvíce potíží jsme jako obvykle zaznamenali ve zkouškách máchání a délky pracího cyklu. Rozdíly mezi pračkami byly v těchto oblastech opravdu výrazné.

Pokud tedy aktuálně vybíráte nový spotřebič, s volbou té nejlepší pračky vám může pomoci i náš test. Ten ukázal, že i poměrně levná pračka může být kvalitní.

Testům spotřebičů spojených s péčí o prádlo se věnujeme dlouhodobě. Pokud vás tato problematika zajímá, zaujmout by vás mohl například náš test praček se sušičkou nebo test sušiček. Praní se věnujeme i z hlediska pracích prostředků. Nahlédnout můžete do našich testů různých druhů detergentů.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky (43 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2024


Přihlásit