Test kombinovaných chladniček 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2023

Chladnička je středobodem kuchyně a jen těžko se bez ní obejdeme. Brání rychlé zkáze potravin a s pomocí mrazáku obstará i jejich dlouhodobé uložení. Otestovali jsme 30 kombinovaných chladniček podle aktualizovaného testovacího programu. Podrobné zkoušky chlazení, mrazení, tepelné stability a přesnosti či spotřeby elektřiny ukázaly, jaké ve výkonech lednic panují rozdíly.

Lednice v testu

Výsledky všech testů chladniček najdete v naší databázi.

Sháníte novou lednici? Zajímá vás, která lednička je nejlepší, jak dobře ve skutečnosti lednice s mrazákem fungují, zda jsou účinné a efektivní? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v našem nejnovějším testu 30 kombinovaných chladniček.

Testování v novém kabátě

Testy chladniček publikujeme pravidelně každý rok. V uplynulých měsících jsme aktualizovali testovací program, aby ještě lépe odpovídal potřebám a chování domácností. Hlavní kostra testování zůstala více méně zachována, ovšem připravili jsme i dvě nové zkoušky. Chladicí výkon nyní testujeme dvěma způsoby – uložením velkého týdenního nákupu a také simulací každodenního provozu s pravidelným otevíráním ledničky. Nově jsme si posvítili na schopnost chladniček zachovávat kvalitu choulostivých potravin – především zeleniny – v přihrádkách, které jsou k tomu speciálně určené.

Věnovali jsme se zkouškám chlazení i mrazení, přesnosti nastavení teplot a jejich stability. Prověřili jsme kvalitu izolace lednic a s ní související schopnost udržet vnitřní teplotu při výpadku proudu. Zásadní roli mělo měření spotřeby elektřiny. V neposlední řadě se také dozvíte, zda nejsou lednice příliš hlučné a jak snadno se obsluhují.

Veškeré testy pro nás provádí odborná laboratoř. Nezávislým hodnocením se vyplatí důvěřovat. Na internetu sice najdete zdánlivě užitečné recenze lednic, ale také marketingové sliby a vzletná tvrzení výrobců. Od nás se však dozvíte reálná data a podrobné informace o výkonech chladniček. Díky dTestu zjistíte, zda jde o kvalitní spotřebič, či nikoliv. Výběrem toho správného modelu ušetříte peníze i starosti.

Rozdíly mezi lednicemi přetrvávají

Jak se pozná ta nejlepší lednice? Co musí zvládnout? Především by měla co možná nejrychleji zchladit (či zmrazit) uložené potraviny. Díky tomu suroviny vydrží déle čerstvé a nezačnou se brzo kazit. Svižné ochlazení je důležité také při skladování uvařených jídel.

Podobně jako v minulosti jsme i nyní v testu rozdali za chladicí výkon od velmi dobrých až po dostatečná hodnocení. Se svižným chlazením mají mnohé lednice stále značné problémy. Slabinou může být rovněž i mrazák. Mnohým modelům trvá mrazení opravdu velmi dlouho. V článku se dozvíte, na které výrobky se můžete spolehnout.

S efektivní lednicí ušetříte

Náklady na provoz mívá lednice jedny z nejvyšších ze všech spotřebičů v domácnosti. Není se čemu divit, když musí pracovat prakticky nonstop. Lednička se v domově obvykle zabydluje na dlouhou dobu – o to víc se vám nákup úsporného modelu vyplatí.

Rozdíly ve spotřebě mezi jednotlivými modely rozhodně nejsou zanedbatelné. Na účtech za elektřinu můžete ušetřit za rok i více než tisíc korun. Prozradíme, které lednice jsou nejúspornější a zároveň účinně fungují. Výsledky našich testů dlouhodobě ukazují, že skutečná spotřeba v reálných podmínkách se často výrazně liší od hodnot udávaných výrobci.

Než se pustíte do vybírání, nezapomeňte si přečíst také našeho nákupního průvodce s užitečnými tipy a radami.


volně stojící kombinované chladničky (porovnat)

vestavné kombinované chladničky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kombinované chladničky (30 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2023


Přihlásit