Jak testujeme horkovzdušné fritézy

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkové hodnocení.

  • fritování: 55 %
  • spotřeba energie: 15 %
  • obsluha: 20 %
  • dílenské zpracování: 5 %
  • bezpečnost: 5 %

Fritování

Laboratorní pracovníci hranolky fritují v místnosti s pokojovou teplotou. Nastavená teplota fritování odpovídá doporučení v návodu. Pokud manuál tuto informaci neobsahuje, fritujeme na 200 °C. Aby měly všechny modely stejné výchozí podmínky, necháváme hranolky ležet minimálně 24 hodin v mrazničce nastavené na -18 °C.

Fritujeme dvakrát, jednou s optimálním, podruhé s maximálním možným množstvím hranolků. Optimální množství vyvozujeme z instrukcí výrobce. Pokud ho nezmiňuje, pomáháme si normou ČSN EN 61309 a nádobu naplníme ze dvou třetin. Jestliže dává ideální počet hranolků dohromady méně než 400 gramů, tuto zkoušku vynecháváme a fritujeme jen nejvyšší množství. Hodnotíme dobu fritování (včetně případného předehřevu fritézy) a také senzorické vlastnosti hotových hranolků.

Abychom prověřili, zda jsou přístroje po stránce fritování skutečně všestranné, vkládali jsme do nich i jiná jídla, konkrétně chlazené kuřecí paličky (obvykle čtyři kusy zhruba po 100 g) a také mražené jarní závitky (10 kusů). Testovací procedura kopírovala přípravu hranolků. U paliček i závitků jsme hodnotili čas potřebný pro přípravu a také chuť i vzhled hotových jídel.

Spotřeba el. Energie

Známkujeme spotřebu elektrické energie. Při všech cyklech fritování měříme spotřebované watthodiny. Na výsledné známce se hranolky, paličky i závitky podílely rovným dílem.

Obsluha

Známky za zkoušky obsluhy jsou dílem skupiny minimálně tří laboratorních pracovníků. Hodnocen je návod k použití (konkrétně čitelnost, srozumitelnost textu, obrázků či grafů, plusem je i přítomnost knihy s recepty), nastavení fritovacích programů (včetně provedení ovládacích tlačítek a nastavení času a teploty), běžné používání (zejména vkládání a vyjímání pokrmů), (ne)přítomnost pozorovacího okénka, snadnost čištění či manipulace a skladování.

Dílenské zpracování

Známkujeme rovněž dílenské zpracování fritéz. Všímáme si celkové konstrukce a materiálů, odolnosti vůči poškrábání, provedení plastových částí, kvality spojů, ovládacích prvků a podobně.

Bezpečnost

Do celkového hodnocení promluvila také elektrická a teplotní bezpečnost. Elektrická bezpečnost je prověřována podle příslušné normy. Měření teploty různých částí povrchu fritéz je provedeno v místnosti s pokojovou teplotou na základě normy ČSN EN 13202. Laboratoř vždy zaznamenává maximální teplotu a také konkrétní místo a materiál, ze kterého je nejrozpálenější bod vyroben.

Přihlásit