Databáze nebezpečných výrobků

plyšový pejsek na baterie

Hlášení RAPEX 5/2020

Pejsek na baterie pokrytý různobarevnou umělou srstí. Pejsek má plastové oči a čumák, štěká a samostatně se pohybuje. Kryt zásobníku baterií promačkávací má otvor pro šroub, ale není šroubem zajištěn. 

Typ výrobku HZH(56), HJ(54)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Z hračky se snadno mohou oddělit plastové oči čumák a vytvořit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (dovozce).

Datum publikace 02.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit