Databáze nebezpečných výrobků

JOJO jantarový náhrdelník "Bernstein"

Hlášení RAPEX 28/2016

Malý náhrdelník pro kojence s jantarovými korálky navléknutými na šňůrku, s uzly mezi korálky a zasouvací sponou. Dodávají se v průhledném plastovém sáčku s potištěným kartonem. Celý náhrdelník se vejde do úst dítěte.

Typ výrobku zboží č.: N020
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Spona se při zatažení uvolní a dítě může rozepnout náhrdelník a celý si ho vložit do úst. Hrozí zablokování dýchacích cest.

Země původu Německo
Čárový kód 40488232102
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 16.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit