Databáze nebezpečných výrobků

Dilemma Games Dřevěná skládačka - golf

Hlášení RAPEX 1/2010
Dřevěná skládací hra s pohyblivými díly a dřevěným víkem. Jeden díl obsahuje žlábek na kuličku a ostatní díly jsou natřené barvou.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje: riziko udušení kvůli malým částem a chemické riziko, protože tmavě zelená barva obsahuje 93 mg/kg olova a 22 mg/kg chromu a světle zelená barva obsahuje 871 mg/kg olova a 184 mg/kg chromu.
Země původu Thajsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 05.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit