Test zahradních nůžek 2019

Publikováno v časopise 5/2019

Zahradní nůžky patří k základní výbavě zahrádkáře a ke slovu se dostanou prakticky v každém ročním období. Stojí za to si za ně připlatit, nebo dobrou práci odvedou i modely za pár stovek? Vybrali jsme 16 levných i dražších jednoručních nůžek a nechali je prověřit v praxi. Většina dopadla dobře, některé dokonce velmi dobře, ale narazili jsme i na méně kvalitní kusy.

Při realizaci tohoto testu jsme zamířili přímo do terénu a nakoupené zahradní nůžky rozdali profesionálním zahradníkům, kteří je při své práci běžně používají. Vědí tak lépe než kdo jiný, na co se zaměřit a jak poznat dobré od špatných.

Každé nůžky prošly zkušenýma rukama alespoň tří testujících, kteří během několika týdnů jejich každodenního používání hodnotili například ergonomii a komfort použití i to, jak snadno a kvalitně stříhají různé porosty. Také jsme ověřovali, nakolik jsou vhodné pro leváky a osoby se slabým stiskem ruky.

V testu nás sice vyloženě zklamala jen menšina modelů, výsledky však ukazují, že vyšší cena vždy nutně neznamená vyšší kvalitu. Zároveň se na jedné z předních příček umístily jedny z nejlevnějších testovaných nůžek.


Testované výrobky - zahradní nůžky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zahradní nůžky (16 výrobků)
poslední aktualizace: 2.5.2019


Přihlásit