Černé ovce: Jak přijít o to, co si koupíme

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2020 Obsah květnového dTestu

Publikováno v časopise 7/2007

Při nákupu zejména dražších výrobků důsledně trvejte na vystavení dokladů o koupi, věnujte pozornost tomu, co je v nich uvedeno, i tomu, zda zde uvedené údaje odpovídají skutečnosti. A hlavně nezapomeňte na to, kam jste je založili, až je třeba za půl roku budete potřebovat. V opačném případě byste mohli dopadnout jako protagonista našeho příběhu ze života.

 

Jednoho dne mi zavolala tisková mluvčí České obchodní inspekce Miluše Fléglová, že má pro pořad Černé ovce poněkud paradoxní případ reklamace, která už trvá deset měsíců. A tak jsem zatelefonovala panu Václavu Vrubelovi, který si v elektro prodejně proti Hudebnímu divadlu v Karlíně koupil zesilovač za 12 000 korun. Když jsem se s ním sešla, dozvěděla jsem se, že je masér, který má vždycky na určitou hodinu objednané zákazníky. V srpnu loňského roku měl chvíli volno, a protože pro poslech hudby potřeboval zesilovač, zašel do prodejny v ulici 1. pluku, vybral si přístroj značky Marantz a dostal doklad o zaplacení. A protože spěchal, domluvil se v prodejně, že si zesilovač doma vyzkouší, a když nebude v pořádku, přinese ho příští den zpátky.
Doma zjistil, že jsou zatlumeny výšky, a druhého dne se do obchodu vrátil. Jenže zesilovač mu nevyměnili, ani nevrátili peníze, to prý mají od majitele obchodu zakázáno. Pan Vrubel opět spěchal do práce a tak tam zesilovač nechal s tím, že mu ho opraví. Když se do prodejny za pár dnů vrátil, zjistil, že zesilovač opraven není, dokonce ho našel v regále. Znovu žádal vrácení peněz. Oba prodavači se opět vymluvili na vedoucího a dali mu jeho telefonní číslo. Pan Vrubel si dvakrát domluvil s majitelem obchodu schůzku, ten však ani jednou nepřišel. Šestnáctkrát(!) byl pan Vrubel v obchodě, ale nikdo se s ním už moc nebavil. Nakonec hledal pomoc právě u České obchodní inspekce…


Přihlásit