Test kávovarů 2024

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2024

Na lednový test zrnkové kávy navazujeme testem kávovarů. Do laboratoře putovalo 19 modelů – automatické, pákové i kapslové. Výsledky ukázaly zajímavé rozdíly například v přípravě espressa i cappuccina, spotřebě energie, hlučnosti či v možnostech pokročilého nastavení. Z testu také opět vyplynulo, že i levnější modely dokážou kávu připravit kvalitně.

Kávovary v testu

Test kávovarů patří k našim čtenářsky nejpopulárnějším stálicím. Ani letos vás o něj samozřejmě nepřipravíme, navíc přinášíme několik novinek. Po šesti letech jsme spolu s našimi evropskými partnery přistoupili k jistým úpravám testovacího programu. Můžeme tak lépe reagovat na trendy na trhu i v používání kávovarů. Výsledky aktuálního testu tak nejsou přímo porovnatelné s výsledky přístrojů hodnocených do jara 2023.

V testu nově zvlášť hodnotíme běžné i silné espresso a cappuccino. Zajímala nás také vhodnost pro osoby se zdravotním znevýhodněním a přinášíme i další novinky, například hodnocení personalizace a pokročilých nastavení.

Náš komplexně pojatý test by vám tedy měl pomoci s výběrem nejlepšího automatického kávovaru, ale i toho kapslového či pákového. Ať už vám na ceně nesejde, nebo vás zajímají nejlevnější kávovary, v našem testu si přijdete na své.

Co se týčevolby vhodného kávovaru, doporučujeme zohlednit nejen výsledky testu, ale například také hmotnost a rozměry.

Do malých kuchyní by se více mohly hodit kompaktnější kapslové kávovary, pokud ale máte větší prostor a můžete si dovolit i robustnějšího pomocníka na přípravu kávy, můžete vybírat i mezi pákovými a automatickými modely. Druhé jmenované udělají prakticky všechnu práci za vás, je však nutné u nich počítat nejen s většími rozměry, ale také s vyšší cenou.

Co také testujeme

Kávě jako takové se v dTestu věnujeme dlouhodobě. Otestovali jsme:

Často také píšeme o kuchyňských spotřebičích. Otestovali jsme například:


automatické kávovary (porovnat)

kapslové kávovary (porovnat)

pákové kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary (19 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2024


Přihlásit