UPC - změna tarifu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, v poslední době přichází UPC s další vyvedenou akcí - zdražuje šmahem služby stálým zákazníkům.
Poslala jsem dopis, který kopíruji, ale zároveň se ptám u vás, co je ještě potřeba a jakou mám oporu v zákoně.

S pozdravem Hana Křížová
-------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

obdržela jsem nehorázné vyúčtování na 1009.00 Kč. Bez předchozího varování mi
byla navýšena částka UPC Digital na 497.06 Kč a UPC Vysokorychlostní internet
425.78 Kč.
Vzhledem k tomu, že moje poslední smlouva z 29.9.2008 je na 300 Kč + 299 Kč
minimálně na jeden rok, přičemž není udáno, do kdy platí, žádám o navrácení na
původní nabídku.
Na vašich stránkách inzerujete nabídku
Internet + kabelovka za výhodnou cenu
899 Kč
měsíčně
Internet Internet:

Rychlost stahování až 25 Mb/s
Rychlost odesílání až 1,5 Mb/s
Zapůjčení modemu zdarma

TV Digitální televize:

Více než 80 programů různých žánrů
Digitální kvalita obrazu i zvuku
Zapůjčení set-top-boxu zdarma

přičemž si dovolíte za moji poloviční rychlost účtovat čásku o 200 Kč vyšší.

Podotýkám, že v lokalitě, kde bydlím, působí i konkurence a zároveň posílám link
pro srovnání.

http://www.netbox.cz/site/en/balicek-2.html

Nehodlám akceptovat vaše zlovolné navýšení a pokud se nedomluvíme, přecházím do
řad NETBOXU. Musela bych být rozumu mdlého, kdybych platila jedenkrát tolik za
horší služby.

S pozdravem Hana Křížová

Doporučení časopisu dTest

UPC pravděpodobně bude mít ve svých obchodních podmínkách možnost jednostranné změny tarifu. Vy ale zase máte možnost výpovědi smlouvy. Dopis se mi zdá dobrý. Podle toho, co píšete, to vypadá, že máte uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou. Pokud UPC nepřistoupí na Vaše požadavky, můžete smlouvu vypovědět zasláním písemné výpovědi (stačí, když bude obsahovat konkretizaci osoby, která vypovídá, a samotné smlouvy, která je vypovídána). Po uplynutí výpovědní doby (běžně bývá 3 měsíce) bude smlouva ukončena.